reklama
reklama

Od 1987 roku najskuteczniejsza broń w walce ze zmarszczkami – botoks dla celebrytów i zwykłych ludzi

Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 03.08.2018 16:10, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Wstrzykiwanie botoksu to jeden z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w klinikach medycyny estetycznej. Jego popularność jest podyktowana wieloma czynnikami, ale przede wszystkim tym, że jest on po prostu skuteczny. W poniższym artykule odpowiadamy na najczęstsze pytania dotyczące zabiegu iniekcji i samego botoksu w ogóle.
Od 1987 roku najskuteczniejsza broń w walce ze zmarszczkami – botoks dla celebrytów i zwykłych ludzi

Historia botoksu

Działanie toksyny botulinowej (jak nazywa się definicyjnie botoks) odkryto już w XIX wieku. Polega ono na przerywaniu przewodnictwa nerwowo-mięśniowego. W medycynie po raz pierwszy wykorzystano ją kilkadziesiąt lat temu, w 1973 roku, w leczeniu zeza. To, że botoks wykazuje zbawienne działanie także dla naszej urody, zauważono zupełnie przypadkowo podczas podobnej terapii. Miało to miejsce w 1987 roku, gdy kanadyjska okulistka odkryła, że skutkiem ubocznym leczenia skurczu powiek okazuje się być wyraźne wygładzenie zmarszczek. Od tego czasu botoks zaczęto wykorzystywać w medycynie estetycznej.

Botoks – dla kogo?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, botoks przyczynia się do przerwania przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, dlatego świetnie sprawdza się w likwidowaniu lub wygładzaniu zmarszczek, będących efektem aktywności mięśni – czyli mimicznych. Z zabiegu iniekcji botoksu powinny skorzystać zwłaszcza osoby zmagające się z:

  • Zmarszczkami poprzecznymi czoła,
  • Tzw. lwią zmarszczką,
  • Kurzymi łapkami wokół oczu,
  • Zmarszczkami palacza wokół ust,
  • Opadającymi powiekami,
  • Opadającymi kącikami ust.

Oprócz tego botoks pomaga w bólach migrenowych, bruksizmie, nietrzymaniu moczu, nadpotliwości i wielu innych schorzeniach, niezwiązanych z wyglądem zewnętrznym.

Jak długo trwa zabieg iniekcji botoksu i czy jest on bolesny?

Zabieg jest bardzo krótki – trwa raptem kilkanaście minut, po których można spokojnie wrócić do codziennych obowiązków. Nie należy się bać bólu – botoks wstrzykiwany jest za pomocą cienkiej igły, która może wywołać minimalny dyskomfort jedynie podczas ukłucia. Jeśli mimo wszystko obawiasz się nieprzyjemnych odczuć związanych z zabiegiem, poproś swojego lekarza o zastosowanie maści znieczulającej.

Ile utrzymują się efekty?

Działanie toksyny botulinowej niestety nie jest trwałe. Zadowalające efekty widać już tydzień po zabiegu iniekcji, ale po 3 – 6 miesiącachzaczynają one zanikać. Dlatego, aby skutecznie uporać się ze zmarszczkami, zabieg należy regularnie powtarzać. Gdy widzimy, że zmarszczki stają się na nowo widoczne, warto skontaktować się z lekarzem medycyny estetycznej w celu umówienia kolejnego zabiegu.

Kiedy warto rozpocząć wstrzykiwanie botoksu?

Specjaliści twierdzą, że im wcześniej zacznie się stosować botoks tym lepiej. Wynika to z tego, że na młodej skórze wszelkie bruzdy i zmarszczki nie są jeszcze utrwalone. Toksyna botulinowa wykazuje również działanie profilaktyczne – zapobiega powstawaniu zmarszczek mimicznych. Dlatego botoks najlepiej zacząć stosować już po 25. roku życia.

Czy z botoksem można przesadzić?

Jak przy wszystkich preparatach medycznych, przy stosowaniu botoksu zalecany jest umiar. Wstrzykiwanie go 2 – 3 razy w roku w zupełności wystarczy. W innym wypadku na naszej twarzy może pojawić się nienaturalny efekt maski. Więcej o botoksie i wskazaniach, oraz cenach za zabieg przeczytasz na stronie Jadore-Instytut.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy