Kiedy zakupić opał..? Czy teraz jest najtaniej…?

Region, Wadowice, Andrychów, Sucha Beskidzka, Kalwaria Zebrzydowska, Kęty, Zator, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 09.08.2018 15:30, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Nie brakuje osób, które z zakupem opału na sezon grzewczy zwlekają aż do pierwszych przymrozków. Tylko czy to faktycznie dobry moment na zakup węgla…? Istnieje co najmniej kilka powodów, dla których warto pomyśleć o wcześniejszym zaopatrzeniu swojego gospodarstwa domowego w dostateczną ilość opału na zimę.
Kiedy zakupić opał..? Czy teraz jest najtaniej…?

Pierwszy z nich to niższa cena - w sezonie grzewczym na zakup opału trzeba wydać zdecydowanie więcej. Producenci węgla (kopalnie) jak i sprzedawcy opału określają ceny tego surowca w zależności od pory roku. Zazwyczaj najtańszy węgiel – także w sortymencie eko-groszek – można nabyć wiosną, zaraz po zakończeniu sezonu grzewczego. Wtedy to składy opału, które nie wyprzedały jeszcze całego towaru zimą, zachęcają nas do zakupów stosując obniżki i promocje, aby wyczyścić swoje stany magazynowe. Bywa, że atrakcyjne ceny opału utrzymują się aż do lata. Jest to ostatni moment na zakup węgla czy też eko-groszku w przystępnej cenie. Niemal pewne jest, że wówczas zakupimy towar z nowej dostawy – może nawet prosto z kopalni.

Węgiel kamienny to ciągle najpopularniejsze paliwo opałowe w Polsce. W porównaniu z innymi paliwami do kotłów c.o. posiada relatywnie niską (wciąż najatrakcyjniejszą) cenę. Dla wielu gospodarstw domowych koszt ogrzewania węglem stanowi jednak znaczną część ich wydatków. Zapewne to sprawia, że swoją decyzję o zakupie opału odkładają na ostatni moment. Tylko czy słusznie…? Tego wydatku i tak nie są w stanie uniknąć… a decydując się na zakup dopiero w okresie grzewczym zapłacą najwięcej, bowiem wtedy opał osiąga ceny najwyższe. Podobnie sprawa wygląda w przypadku długiej, mroźnej zimy. Nieprzygotowanie gospodarstwa domowego na taką ewentualność zmusza jego właściciela do rozpaczliwego zakupu… praktycznie tego, co jeszcze jest (pozostało) na składzie węgla – i to bez względu na cenę (ta w samym środku srogiej zimy jest jeszcze wyższa!) Warto wspomnieć, że producenci eko-groszków i sprzedawcy węgla oferują swoim klientom towar nie tylko za gotówkę, ale i (często) również na raty.

Zarówno wieloletni i przezorni użytkownicy kotłów c.o. jak i producenci oraz dystrybutorzy opału podkreślają, że zakupu większej partii opału warto dokonać latem. Z dużym prawdopodobieństwem możemy stwierdzić, że w terminie od czerwca do końca września otrzymamy produkt najwyższej jakości. Latem w wyniku wysokiej temperatury otoczenia wilgotność węgla wysokoenergetycznego spada z 18 do około 7 procent a obniżony wskaźnik wilgotności wpływa z kolei na sam proces rozpalania i palenia (który jest dużo łatwiejszy). Szybciej osiągamy też zadaną temperaturę pieca.

W obecnych czasach, aby dokonać zakupu węgla nie trzeba nawet wychodzić z domu. Osoby, które dysponują mniejszą ilością wolnego czasu, zapewne częściej i chętniej korzystają z możliwości zakupu węgla oraz eko-groszku przez internet. Jednym z takich sprawdzonych producentów eko-groszków i sprzedawców opału, jest firma ADAMEX z Podolsza – właściciel sklepu internetowego: www.ekogroszekplus.pl, w którym oprócz wysoko cenionych przez klientów wysokokalorycznych eko-groszków (w workach 15 kg) można nabyć także workowany węgiel (w opakowaniach 25 kg) w sortymencie: orzech, orzech wysokokaloryczny oraz miał. Cena oferowanego tu eko-groszku i węgla jest atrakcyjna a koszt tzw. przesyłki lokalnej objęty MEGA PROMOCJĄ (- 50%). Co ważne, każdy z oferowanych tu eko-groszków idealnie nadaje się do spalania zarówno w najnowszych piecach retortowych (5 klasa) jak i w tych nieco starszych, niższej klasy.

Nie zwlekaj z decyzją i jeszcze dziś zakup opał! Złóż zamówienie w sklepie internetowym: www.ekogroszekplus.pl

Więcej informacji można otrzymać dzwoniąc na numer infolinii: 792 113 113. Zapraszamy!Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy