Jaki laptop dla studenta? Poznaj modele na każdą kieszeń

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 10.09.2018 15:35, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Studiujesz? Jeśli tak, laptop to Twoje obowiązkowe wyposażenie. Przyda się w trakcie wykładów do robienia notatek, poszukiwania materiałów na zajęcia czy pisania prac zaliczeniowych i nie tylko. Zastanawiasz się, jak wybrać sprzęt, który będzie przystępny cenowo, a jednocześnie sprosta Twoim oczekiwaniom? Oto, na co zwrócić uwagę przed zakupem.
Jaki laptop dla studenta? Poznaj modele na każdą kieszeń

Jako student, potrzebujesz komputera, który stanie się Twoim najlepszym przyjacielem podczas nauki. Dlatego istotne jest dla Ciebie m.in., aby:

  • był w pełni mobilny i łatwy do przewożenia, także komunikacją miejską,
  • oferował Ci dobre parametry techniczne – takie, które zapewnią płynną, niezakłóconą pracę,
  • zapewniał dobry stosunek jakości do ceny,
  • pozwalał Ci korzystać z oprogramowania niezbędnego na studiach – to istotne zwłaszcza, jeżeli wybrałeś kierunek techniczny.

Jakie urządzenia spełnią te wymagania? Oto cechy, które powinieneś poszukiwać.

Zaufaj dobrej marce

Sprzęt, który kupujesz jako student, z założenia ma przetrwać z Tobą co najmniej przez kilka lat, a Ty będziesz go eksploatował dość intensywnie. Dlatego nie możesz sobie pozwolić na kompromisy jakościowe. Zaufaj urządzeniom sprawdzonych i cenionych marek. Choć mogą kosztować nieco więcej niż inne, zapewnią Ci znacznie lepszą jakość doświadczeń, a przede wszystkim – prawdopodobnie przetrwają z Tobą znacznie dłużej.

Jaka przekątna ekranu? Więcej nie znaczy lepiej


Sprzęt, który kupujesz z myślą o wykorzystaniu na uczelni czy w akademiku powinien być maksymalnie mobilny. Dlatego warto rozważyć zakup mniejszego notebooka – np. takiego o przekątnej ekranu między 12,5 a 14 cali. Łatwiej będzie Ci go wrzucić do plecaka czy torby, a poza tym – prawdopodobnie będzie nieco lżejszy. Zakup modelu z większym ekranem rozważ zaś wówczas, gdy na urządzeniu chcesz też oglądać filmy i seriale, grać lub korzystasz z oprogramowania, które wymaga więcej „ekranowej przestrzeni”.


W trosce o Twoją prywatność i bezpieczeństwo…

Swojego laptopa będziesz używać w przestrzeni publicznej i na pewno zdarzy się, że pozostawisz sprzęt bez nadzoru – np. na stoliku w kawiarni czy w sali wykładowej. A skoro tak, warto zadbać o jego właściwe zabezpieczenie – i przed kradzieżą, i przed dostępem do Twoich danych dla osób niepowołanych. Sprawdź zatem, czy urządzenie, które wybierasz, oferuje m.in. system odblokowania ekranu na podstawie linii papilarnych czy też ma wbudowane gniazdo Kensington Lock, które pozwoli Ci je zabezpieczyć stalową linką. Bogatą gamę laptopów z zabezpieczeniami znajdziesz np. na Sferis.pl. Urządzenie możesz zamówić online, również w systemie dogodnych rat.

Jakie parametry techniczne?


Określenie idealnych parametrów technicznych laptopa dla studenta jest dość trudne. Wszystko bowiem zależy od tego, jaki kierunek studiujesz i z jakiego oprogramowania zechcesz korzystać na swoim mobilnym urządzeniu. Niemniej jednak, jeśli zależy Ci na zakupie sprzętu dostosowanym do obecnie obowiązujących standardów – takiego, który będzie działał płynnie, bez zacinania się – zwróć uwagę na:

  • typ dysku twardego – nowoczesne dyski SSD, choć mniej pojemne, zapewniają znacznie szybszy dostęp do zapisanych na nich danych, a co za tym idzie – warunkują sprawniejszą pracę sprzętu,
  • ilość pamięci RAM – 4 GB wbudowanego RAM-u to absolutne minimum, a jeszcze lepiej będzie, jeśli laptop będzie jej miał dwukrotnie więcej;
  • jakość procesora – te klasy Intel iCore3 lub Intel iCore5, najlepiej z oznaczeniem U lub Y na końcu (oznaczającymi niskie lub ultraniskie zużycie baterii) będą rozsądnym wyborem;
  • jakość i typ ekranu – aby zapewnić sobie komfort pracy, wybierz sprzęt oferujący ekran o rozdzielczości Full HD.

Przyjrzyj się również bliżej urządzeniom typu 2 w 1, które łączą funkcjonalność tabletu oraz laptopa. Dotykowy ekran i możliwość „odgięcia” klawiatury jeszcze bardziej zwiększą mobilność Twojego urządzenia.

Zwróć też uwagę na układ klawiatury, materiał, z którego zostało wykonane urządzenie, oraz masę sprzętu, który kupujesz. W ten sposób podejmiesz decyzję świadomie.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Brak komentarzy