reklama
reklama

Jak rozpocząć inwestowanie w nieruchomości?

Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 24.05.2018 11:30, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Inwestycje na rynku nieruchomości to temat budzący z roku na rok coraz większe zainteresowanie. Ty również zastanawiasz się nad podjęciem inwestycji, jednak nie wiesz od czego zacząć? Dowiedz się więcej na temat inwestowania w nieruchomości i nie odkładaj dłużej tej decyzji.
Jak rozpocząć inwestowanie w nieruchomości?

Analitycy uważają, że rynek nieruchomości jest względnie bezpiecznym obszarem inwestycyjnym. Możemy bowiem dostrzec niesłabnący popyt na grunty i obiekty, co nie tylko zapewnia stabilny rynek zbytu, ale również pozwala na optymistyczne prognozy wzrostu stawek w przyszłości. Nie warto odkładać planów inwestycyjnych w nieskończoność. Im wcześniejszy start, tym większa szansa na zysk oraz pozyskanie środków na dalszy rozwój. Zaczynając przygodę z inwestowaniem w nieruchomości należy przeanalizować potencjalne ryzyko, bilans zysków i strat oraz wyróżnić dalsze etapy swojego przedsięwzięcia.

Krok 1 – Poznanie rynku nieruchomości

Rynek nieruchomości jest bardzo zróżnicowany - m.in. ze względu na sam rodzaj nieruchomości i jej lokalizację, a także ogólne tendencje demograficzne, geograficzne oraz polityczno-ekonomiczne. Poznanie branży nieruchomości na konkretnym terenie to podstawowe zadanie każdego inwestora. Wbrew pozorom nie jest to wymagające zadanie. Komunikaty na temat popytu i podaży oraz aktualnych stawek, czy też zmian przepisów lub procedur są dzisiaj na wyciągnięcie ręki. Internet, telewizja i radio biorą czynny udział w wymianie informacji pomiędzy inwestorami, a kontrahentami. Warto również zapoznać się ofertą szkoleniową inwestorów, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami na warsztatach i wykładach.

Krok 2 - Pozyskanie kapitału

Im bardziej jesteśmy zorientowani na rynku nieruchomości, tym poważniej możemy myśleć nad sposobem pozyskiwania kapitału. Większość początkujących inwestorów nie posiada wystarczających środków na kompleksowe sfinansowanie założonej operacji. Nie przekreśla to jednak ich szansy na sukces i zarobienie znacznych sum. Kredyt hipoteczny na atrakcyjnych warunkach, wykorzystanie własnych oszczędności lub wsparcie finansowe bliskich to najczęstsze metody gromadzenia kapitału na start. Posiadając określone środki, będziesz w stanie dokonać rzetelnej analizy możliwości i obrać określoną strategię inwestowania.

Krok 3 – Strategia inwestycyjna

Nowi inwestorzy muszą pamiętać, że wybór odpowiedniej strategii inwestycyjnej to gwarancja sukcesu. Spośród wielu opcji do wyboru najpopularniejsze wciąż są operacje kupna/sprzedaży, wynajmu i szeroko rozumianego obrotu nieruchomościami. Decyzja o nabyciu obiektu za określoną cenę i późniejsze zarządzanie nim bywa absorbujące, jednak niezwykle opłacalne. Najczęściej zaciągnięty na ten cel kredyt spłacają najemcy mieszkania i to z nawiązką dla Ciebie! Dzięki temu zyskasz stały, pasywny dochód, a dodatkowo staniesz się posiadaczem pewnej inwestycji, która po latach może być warta znacznie więcej.

Krok 4 – Zakup nieruchomości

Dokonując zakupu warto kierować się takimi kryteriami jak lokalizacja, otoczenie, stan techniczny, rodzaj zabudowy czy plan zagospodarowania przestrzeni. Przekalkuluj czy inwestycja Ci się opłaci – zastanów się czy ma być sprzedana, czy też chcesz ją wynajmować. Daj sobie czas na porównanie zadowalającej oferty z innymi i dokładne sprawdź stan techniczny budynku oraz jego otoczenie.

Naucz się szukać okazji inwestycyjnych. Tutaj pomocny może się okazać serwis Listaprzetargow.pl, który prezentuje oferty mieszkań poniżej wartości rynkowej ze wszystkich województw. Tanie mieszkania można nabyć np. poprzez uczestnictwo w gminnych przetargach czy też licytacjach komorniczych. Witryna cieszy się ogromnym zainteresowaniem i codziennie pomaga spełniać ambicję inwestorów z całego kraju.

Zdjęcie: Unsplash.com

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy