Certyfikat SSL – płatny czy darmowy?

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 17.08.2019 08:30, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Póki co nie ma obowiązku, aby każda strona internetowa posiadała certyfikat SSL, jednak nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach internauci przykładają coraz większą wagę do tego, aby serwis, z jakiego korzystają był bezpieczną i sprawdzoną witryną. W tym celu posiadanie protokołu szyfrującego opartego na technologii Secure Sockets Layer jak najbardziej jest mile widziane.
Certyfikat SSL – płatny czy darmowy?
W niedalekiej przyszłości zapewne będzie to już standard, lecz nie zapominaj, że sklepy funkcjonujące online, czy też platformy zawierające potężne bazy danych oraz prowadzące bankowość elektroniczną, wymagają opisywanej ochrony zaraz po uruchomieniu. Powód? Odpowiadasz za czyjeś dane poufne. Pytanie, które nasuwa się wszystkim, którzy już są świadomi potrzeby dysponowania certyfikatem SSL, to z pewnością- jaki jego rodzaj wybrać, czy płatny czy darmowy?

Niezależnie od wariantu

Bez względu na to, czy w grę wchodzi certyfikat SSL dostępny bezpłatnie, czy też jesteśmy zmuszeni uiścić za niego jakąś kwotę pieniężną, zawsze warto zwrócić uwagę na to, iż korzyści wynikających z jego wdrożenia na swym serwisie jest mnóstwo. To nie tylko kwestie bezpieczeństwa i osłony przed ewentualnymi atakami hackerskimi. Równie istotne okazuje się też to, że szyfrowanie danych zapewnia lepsze postrzeganie witryny przez roboty Google, co przekłada się na lepsze wyniki pozycjonowania, prostszą optymalizację serwisu, a w konsekwencji wyższe miejsca w rankingach wyszukiwania. Popularne przeglądarki takie jak chociażby Firefox oraz Chrome uznają, że strony www, jakie nie są opatrzone certyfikatem SSL po prostu są niepewne.

W czym różnica?

Sam fakt posiadania certyfikatu SSL, jak najbardziej jest już oczywisty, a teraz postarajmy się rozwikłać kolejną kwestię- płacić, czy nie? Teoretycznie po co narażać się na dodatkowe koszty, kiedy możemy coś mieć zupełnie za darmo? Jeżeli nasza strona nie jest nastawiona na regularne pobieranie oraz magazynowanie danych osobowych użytkowników sieci, faktycznie wystarczającą formą ochroną powinny być bezpłatne warianty, jakie są ogólnodostępne. Jeżeli jednak prowadzisz rozbudowaną witrynę, postaw na lepszą opcję certyfikatu SSL, którą proponuje znane marki typu Hekko. Ich wersje SSL bazują na dużo lepszej ochronie gwarantowanej przez większe obostrzenia niż te w przypadku standardowych, darmowych certyfikatów.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy