reklama
reklama

Budowa instalacji grzewczej z użyciem wkładów kominkowych

Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 25.02.2019 09:01, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Ogrzewanie kominkowe pozwala zapewnić ciepło nawet całemu budynkowi. W ten sposób użycie sezonowanego drewna kominkowego sprawi, że będzie to sprawne i ekologiczne źródło ciepła. Wkład kominkowy wykonany z żeliwa jest odporny na wysoką temperaturę i dodatkowo zapewnia estetyczny wygląd pomieszczenia, w którym jest on montowany. Zasada działania takich urządzeń polega na ogrzewaniu powietrza i cyrkulacji takiego czynnika grzewczego. Stosowane są dodatkowe materiały akumulujące energię. Mogą być to kształtki ceramiczne lub cegły klinkierowe, lub szamotowe.
Budowa instalacji grzewczej z użyciem wkładów kominkowych


Systemy poprawiające dystrybucje ciepłego powietrza

Sam wkład ogrzewa tylko powierzchnie w swoim pobliżu. Aby zapewnić ciepło w całym budynku, należy wykonać dodatkową instalację wyposażoną w kanały wentylacyjne. Za pomocą rur lub przewodów elastycznych ciepło jest rozprowadzane do wybranych pomieszczeń. W ten sposób łatwo zapewnić komfort użytkowania całego budynku. Jeżeli długość przewodów ogranicza cyrkulację powietrza, należy zastosować mechaniczne wspomaganie z użyciem wentylatora dostosowanego do gorącego powietrza. Zastosowanie wentylatora ułatwia budowę instalacji, w rozległych obiektach lub miejscach, gdzie występują utrudnienia związane z konstrukcją budynku.

Zakończenie wentylacji za pomocą kratek i anemostatów

Kominki nie mają możliwości płynnej regulacji procesu spalania. Stad konieczność stosowania takich zakończeń nawiewów. Regulowana ilość powietrza dostarczana do wnętrza pomieszczenia ułatwia kontrolę nad temperaturą. Poprawia to komfort ich użytkowania. Takie akcesoria można montować w podłodze lub suficie budynku. Kratki montowane są w specjalne obudowy, aby można było je zdejmować w celu czyszczenia.

Tworzenie instalacji łączonych

Można również używać kominka jako źródło zasilające istniejącą instalację centralnego ogrzewania. W tym wypadku należy przewidzieć instalacje zabezpieczającej ciśnienie czynnika grzewczego. W tym wypadku energia wytworzona przez proces spalania jest emitowana przez grzejniki zamontowane w budynku.


reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy